Gra pędzące żółwie nawet dla pięciolatka
Dzieci mają w ciągu dnia sporo wolnego czasu, po powrocie ze szkoły lub przedszkola. Najczęściej zasiadają wtedy przed telewizorem i non-stop oglądają bajki, albo programy niekoniecznie dla nich przeznaczone. Czy to jest dobre dla ich rozwoju?
Gra pędzące żółwie uczy bawiąc
Znakomitą alternatywą dla biernego spędzania czasu są interaktywne gry dydaktyczne. Na przykład planszowa gra pędzące żółwie, chociaż jest z pozoru tylko doskonałą zabawą, tak naprawdę posiada wiele walorów kształcących. U najmłodszych dzieci doskonali umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów, różnicowania symboli umieszczonych na kartach, oraz rozwija ogólną spostrzegawczość. Ma też wpływ na rozwój manualny – na potrzeby gry trzeba tasować karty, co dla malucha nie jest rzeczą łatwą. Przy okazji ćwiczy więc sprawne ruchy dłoni.
Rola gry pędzące żółwie dla wspierania rozwoju procesów poznawczych
Według zasad gry, dziecko musi krok po kroku wykonywać kolejne czynności zgodnie z sytuacją na planszy. Przyczynia się to do rozwoju myślenia analitycznego i logicznego. Zmieniając w kolejnych rozdaniach kolory figurek i kart uczestników, można doskonalić pamięć dziecka. Wszystkie te procesy leżą u podstaw nauki szkolnej.